Laiko juosta

 

Penktasis Europos neįgaliųjų parlamentas


 

Gegužės 23 dieną Briuselyje vyko Europos negalios forumo (ENF) kartu su Europos Parlamentu (EP) surengtas penktasis Europos neįgaliųjų parlamentas. Tarp daugiau nei 700 jo dalyvių buvo ir 14-os žmonių delegacija iš Lietuvos. Mūsų šalies nacionalinei aklųjų organizacijai atstovavo LASS RC darbuotoja Audrė Grybauskaitė. Grįžusi „Mūsų žodžiui“ ji sakė: „Kaip ir į Europos Parlamentą, susirenka neįgalūs žmonės iš daugelio valstybių, ne tik iš Europos, svarstomi jiems aktualūs klausimai. Priėmėme manifestą, raginantį, kad Europa labiau atsižvelgtų į žmonių su negalia teises, priminėme, kad taip pat esame Europos dalis.“ 

Svarbiausias dėmesys manifeste skiriamas 2024 m. vyksiantiems EP rinkimams. Neįgalieji visais lygmenimis turi būti įtraukti į Europos politikos formavimą: patys dalyvauti rinkimuose, būti renkami. EP nariai turi savo rinkimų programas. Labai svarbu, kad į jas būtų įtraukti ir negalios klausimai. Nacionalinės neįgaliųjų organizacijos turėtų savo narius skatinti eiti į politiką, jiems padėti. 

Vienas iš manifesto reikalavimų – sukurti vieningą, visoje Europoje galiojančią, neįgaliojo kortelę. Apie tokios kortelės būtinybę savo dokumentuose, oficialiuose pareiškimuose nuolat kalba ir Europos aklųjų sąjunga. 

A. Grybauskaitė: „Europos neįgaliųjų parlamente pasisakė įvairių šalių atstovai. Patys drąsiausi pasisakymai apie realybę, ne visada skanią, ne visada gražią, kėlė didžiausias ovacijas. Mūsų, kaip negalios atstovų, stiprybė ir jėga – tikrumas ir tiesa, kokia ji bebūtų, graži ar ne visai. Politikai, taip pat ir EP nariai, ją dažnai piešia šviesesnėmis spalvomis, nei yra iš tikrųjų. Tikrąją situaciją žinome tik mes patys. ENF parlamentas tik dar labiau sustiprino įsitikinimą, kad turime eiti, dalyvauti, bandyti.“ 

 

Redakcijos informacija 


[Komentarai] | [Turinys] | [Mūsų tinklapis]

 

Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas remia rubriką