TURINT LAIKO

 

PASIDAIRYKIME SAVO ŠALDYTUVE


Šiais laikais visi turime šaldytuvus ir, atrodo, puikiai išsiverčiame be vėsių maisto kamaraičių, kur močiutės laikydavo vaisius, daržoves, sūrius.

Tačiau ar tinkamai mokam laikyti produktus bei pagamintą maistą šaldytuve?

Kai ištrauktas iš šaldytuvo pienas atsiduoda silke, o olandiškas sūris - rūkyta dešra, vakar įdėtos šviežios petražolės - tik nuvytę stabarai, apetitas pradingsta bet kam. Atidarius šaldytuvą neturi būti juntamas joks kvapas. Ar tai įmanoma?

Visų pirma neprisikraukite pilno šaldytuvo įvairių produktų. Pirkite produktus tik kelioms dienoms, suplanuokite, ką gaminsite valgyti.

Pienas labai gretai prisitraukia rūkytų gaminių kvapų. Atidarytą pieno pakelį užspauskite nors ir skalbinių segtuku. Grietinė, jogurtai, varškė neprisigers jokio kvapo, jei atidarytus indelius ar pakuotę suvyniosime į maistinę plėvelę. Sūriai tai sudžiūna, tai apipelija, tai kvapų prisigeria. Nepirkite daug sūrio. Šaldytuvas - pats didžiausias džiovintuvas. Iš gabalėlio per kelias dienas jis ištrauks visą drėgmę. Geriausia išeitis sūriams laikyti - sandari plastmasinė dėžutė, tačiau ilgiau laikant ir ji nepadės. Geriau dažniau nusipirkti šviežio. Sviestas geriausiai išsilaikys, jei namuose yra tamsus vėsus sandėliukas, - tai ideali vieta sviestui laikyti. Šaldytuve jį geriausia laikyti uždaroje sviestinėje ir tik tą gabalėlį, kurį šiuo metu vartojate. Atliekamą kiškite į šaldymo kamerą.

Kiaušiniams šaldytuve skirta speciali vieta. Ar žinote, kad geriau juos dėti bukais galais į viršų? Ne taip greit pasens. Uždenkite dangteliu, kad šaldytuvas netrauktų drėgmės.

Žuvis geriausiai išsilaiko kepta. Virtą ar troškintą geriau suvalgyti tuoj pat. Dubenį su žuvimi sandariai apvyniokite maistine plėvele. Šviežią paruoškite tuoj pat arba užšaldykite. Rūkytą žuvį laikykite sandarioje dėžutėje - jos labai aštrus kvapas.

Rūkytus kumpelius ir dešras geriausiai laikyti tamsioje, vėsioje vietoje. Šaldytuve kumpis per daug išdžiūsta ir praranda pavidalą ir skonį. Tam tikslui tiks sandari plastmasinė dėžutė. Šviežią žalią mėsą geriau ruošti iš karto, o pagamintą - laikyti šaldytuve ne ilgiau vieną dvi dienas.

Egzotiškiems vaisiams šaldytuvas - didelis priešas. Patartina juos laikyti vėsioje vietoje. O jeigu tokios nėra, nepirkti jų daug.

Daržovėms šaldytuve skirta speciali lentyna. Nesuvalgytą kiniško ar paprasto kopūsto pusę susukite į maistinę plėvelę ir tik tada dėkite į šaldytuvą.

* * *
[Skaityti komentarus] | [Komentuoti] | [Turinys] | [Mūsų tinklapis]