Skelbiamas tarptautinis esė Brailio raštu konkursas

Europos aklųjų sąjunga (EAS) Onkyo firmos vardu skelbia tarptautinį esė Brailio raštu konkursą. Konkurso tikslas - paskatinti Brailio rašto vartojimą.

Konkurso tema - "BRAILIO RAŠTAS KEIČIA MANO GYVENIMĄ". Organizatoriai tikisi, kad neregiai, remdamiesi asmenine patirtimi, savaip interpretuos pateiktą temą ir nuoširdžiai papasakos, kaip Brailio raštas keičia jų gyvenimą.

Dalyviai ir sąlygos

Konkurse gali dalyvauti visų Europos šalių Brailio rašto vartotojai. Kiekvienas dalyvis gali pateikti ne daugiau kaip 1 rašinį Brailio raštu. Teksto apimtis - ne daugiau kaip 1000 žodžių nacionaline arba anglų kalba. Būtina nurodyti autoriaus vardą, pavardę, amžių, šalį ir nacionalinės aklųjų organizacijos pavadinimą.

Autorių teisės

Esė autoriai visas savo autorines teises perduoda Europos aklųjų sąjungai (EAS), kuri gali savo nuožiūra rašinius publikuoti.

Jei norite dalyvauti

Lietuvos Brailio rašto vartotojai, norintys dalyvauti konkurse, savo kūrinį turėtų pateikti Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungai (LASS) ne vėliau kaip iki š. m. balandžio 30 d. Kadangi rašinys bus verčiamas į anglų kalbą, prašome (jei įmanoma) pateikti ir elektroninį teksto variantą. Kiekviena šalis konkursui gali pateikti ne daugiau kaip 5 rašinius, todėl nacionalinė aklųjų organizacija (šiuo atveju - LASS) yra atsakinga už galutinę kūrinių atranką.

LASS į anglų kalbą išverstus rašinius pateiks EAS sekretoriato konkurso atrankos komisijai ne vėliau kaip iki birželio 15 d.

Konkurso rašinių atrankos komisija darbą baigia ne vėliau kaip rugsėjo 1 d.

Prizinis fondas

Pirmasis prizas (už geriausią rašinį) - 2000 JAV dolerių

Antrasis prizas (už puikų rašinį, jaunimo kategorijoje) - 1000 JAV dolerių

Antrasis prizas (už puikų rašinį, senjorų kategorijoje) - 1000 JAV dolerių

Du piniginiai prizai (jaunimo kategorijoje) - po 500 JAV dolerių

Du piniginiai prizai (senjorų kategorijoje) - po 500 JAV dolerių

Kūrinius siųskite adresu:

Rašinio konkursui

LASS centro taryba

Labdarių g. 7/11

Vilnius 01120

ir elektroniniu paštu [email protected] arba [email protected]

Konkurso sąlygos žr.: www.lass.lt

Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į Audronę arba Danutę, tel. (8-5) 212 2994.