Nacionalinis diktantas

2006 m. gegužės 17 d. (trečiadienį) 13 val. Lietuvos aklųjų bibliotekos konferencijų salėje (Skroblų g. 10, trečias aukštas) bus rašomas nacionalinis diktantas Brailio raštu. iktuos Lietuvos radijo ir televizijos diktorius Juozas Šalkauskas.

Diktante-konkurse kviečiami dalyvauti neregiai moksleiviai, besimokantys Vilniaus ir Kauno aklųjų mokyklose ir integruotai besimokantys neregiai moksleiviai iš visos Lietuvos.

Konkurso dalyviai bus skirstomi į dvi grupes:

1) 6-10 klasių moksleiviai,

2) 11-12 klasių moksleiviai.

Diktante-konkurse gali dalyvauti ir suaugę neregiai, išskyrus lituanistus ir žurnalistus. Suaugę neregiai bus priskirti vyresniųjų klasių grupei.

Abiejų grupių diktantų tekstai - iki 150 žodžių. Tekstus parinks Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Irena Smetonienė.

Rašiusiųjų darbus vietoje tikrins vertinimo komisija. Geriausiai parašiusiems diktantą bus įteikti prizai.

Šia akcija siekiama populiarinti Brailio raštą ir norima paskatinti Lietuvos sutrikusios regos žmones pajusti gimtosios kalbos grožį.

 

Diktanto taisyklės:

- Diktantas rašomas Lietuvos aklųjų bibliotekoje, Vilniuje, Skroblų g. 10, konferencijų salėje trečiame aukšte;

- Norintys dalyvauti su savo rašymo priemonėmis (Brailio rašto mašinėlėmis arba lentelėmis ir grifeliais) susirenka LAB iki 13 val.;

- Lietuvos aklųjų biblioteka aprūpina diktanto dalyvius rašomuoju popieriumi;

- Konkurse negali dalyvauti lituanistai ir žurnalistai;

- Pirmoji diktantą rašo 6-10 klasių moksleivių grupė.

- Antroji diktantą rašo 11-12 klasių moksleivių grupė, prie kurios priskiriami ir diktante-konkurse norintys dalyvauti suaugę neregiai;

- Speciali vertinimo komisija ištaiso darbus ir atrenka laimėtojus: I, II ir III vietą) abiejose grupėse. Komisijos sprendimu gali būti skiriami paskatinamieji prizai.