Aklieji Tautų mugėje

Rugsėjo 14-16 dieną Vilniuje vyks festivalis "Tautų mugė".

Šiais metais festivalio organizatoriai kaip socialinį partnerį pakvietė jame dalyvauti Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungą. Mugėje koncertuos LASS kolektyvai ir atlikėjai: Gražvydas Sidiniauskas, dainininkė ir dainų kūrėja Irma Jokštytė, folkloro ansambliai "Sedula" iš Šiaulių ir "Ramočia" iš Kelmės bei tautinių šokių kolektyvas "Šimtažiedis" iš Vilniaus. Koncertas vyks rugsėjo 15 d., šeštadienį, pagrindinėje festivalio scenoje Gedimino prospekte šalia Kudirkos aikštės, nuo 16.00 iki 18.30 val.

Kudirkos aikštėje tuo metu taip pat vyks ir kitos parodomosios veiklos: Žurnalo "Mūsų žodis" vyriausiasis redaktorius Vytautas Gendvilas supažindins mugės svečius su Brailio raštu, pamokys atspausdinti savo vardą Brailio mašinėle, o programuotojas Justinas Kilčiauskas pademonstruos, kaip neregiai dirba kompiuteriu ar naudojasi išmaniuoju telefonu.

Lietuvos vyrų golbolo komandos nariai pristatys golbolo sporto šaką, parolimpinius medalius, pakvies dalyvauti žaidimuose uždengtomis akimis naudojant golbolo kamuolį.

Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojai kvies prisiliesti prie pasakos - demonstruos taktilines (liečiamas) knygas vaikams, kurios yra vienetinės, pagamintos rankomis, su iškiliais liečiamaisiais personažais.