Eitynės "Už miestą visiems"

Gegužės 4 dieną asociacija Lietuvos neįgaliųjų forumas (LNF) Vilniuje rengia eitynes "Už miestą visiems". Eitynės vyks sostinės Gedimino prospektu nuo 12.00 iki 14.00 val. (Prasidės ties Vinco Kudirkos aikšte prie LR Vyriausybės)

 

"Ne negalia, o miesto kliūtys riboja dalies žmonių galimybes siekti savo tikslų ir gyventi savarankiškai, - sako eitynių organizatoriai. - Prieinamos viešosios erdvės ir pastatai, pritaikytos paslaugos ir informacija daro bet kokį miestą, miestelį ar kaimą patogų visiems gyventojams."

 

- Daugiau nei pusė bendrojo lavinimo mokyklų yra neprieinamos vaikams su judėjimo negalia. Mokyklose taip pat trūksta paslaugų, kad vaikai su įvairiom negaliom galėtų mokytis drauge su visais.

 

- Mažiau nei 20 proc. sveikatos paslaugų įstaigų yra visiškai prieinamos žmonėms turintiems mobilumo problemų. Tik 15 proc. tokių įstaigų turi pritaikytą medicinos įrangą.

 

- Viešasis transportas, ypač regionuose, yra tikras iššūkis judėjimo sunkumų turintiems gyventojams: apie 70 proc. viešojo transporto priemonių yra neprieinamos.

 

- Ypač trūksta tinkamai pažymėtų šaligatvių, perėjų ir pritaikytų šviesoforų, kad žmonės su regėjimo negalia miestuose galėtų judėti savarankiškai.

 

- Tik labai maža dalis viešosios informacijos pateikiama žmonėms su regos, klausos ir intelekto sutrikimais.

 

Jeigu pritariate šioms organizatorių mintims, palaikykite eitynes "Už miestą visiems" savo dalyvavimu.