Garsų spektaklis

Spalio 18 d. 16.00 ir 18.00 val. Vilniaus mažąjame teatre vyks garsų spektaklis "Kelionė be bagažo".

Anot pačių jo statytojų, tai unikalus spektaklis, kurį reikia žiūrėti užmerktomis akimis, o jo siužetą, tiksliau - siužetus, kuria patys žiūrovai. Spektaklį sukūrė režisierius Balys Latėnas ir Vilniaus kolegijos diplomantės. Garsų spektaklyje būtina absoliuti tyla, ir speciali erdvė. Spektaklio kūrėjai klausytojus žada pakviesti į tokią erdvę. Jie sėdės ratu, o spektaklio veiksmas vyks už nugarų. Siužetų čia bus ne vienas ir ne du. Jie gims klausantis įvairių garsų - nuo šiuolaikinio pasaulio chaoso, iki visiškos ramybės, kai girdisi lietaus lašų muzika ar lietuvių liaudies dainų motyvai.

Statant spektaklį nebuvo orientuojamasi į nematantį žiūrovą, tačiau, kūrėjų teigimu, jis yra tinkamas klausyti taip pat ir akliesiems. Spektaklis buvo puikiai įvertintas šią vasarą vykusiame Tumino teatro festivalyje "Vasara 2014". jo kūrėjai sako: "Norime pažadinti žmonių vaizduotę,  norime, kad jie pasivaikščiotų po savo smegenų kambarius. Įdomiausia, kad išėję iš to paties spektaklio žmonės pasakoja visiškai kitus dalykus, kuriuos jie girdėjo ir įsivaizdavo."

Kol kas "Kelionė be bagažo" rodoma tik Vilniaus mažajame teatre, tačiau, kaip teigia teatro administracijos atstovai, ateityje, jeigu bus susidomėjimas, galimos įvairios aklųjų bendruomenės ir teatro bendradarbiavimo formos.

 

Vilniaus mažasis teatras: www.vmt.lt .