Pasitinkant Antano Jonyno deviniasdešimtmetį

Šiais metais minime poeto, vieno iš Lietuvos aklųjų draugijos (LAD) kūrėjų, Antano Jonyno devyniasdešimtmetį. Prisimename jo nuveiktus darbus, įamžiname atminimą.

Gegužės 20 d. 12.00 val. Vilniaus senamiestyje, Literatų gatvėje, prie menininkų pagerbimo sienos, vyks meninio projekto-dedikacijos, skirtos A. Jonynui, pristatymas. Netekęs regėjimo, A. Jonynas nepalūžo, pasirinko aktyvų gyvenimą bei nuolatinę kovą su sunkumais. Ne sykį savo gyvenimą gretino su dvikamieniu beržu: vienas kamienas - aktyvus darbas pokarinėje Aklųjų draugijoje, kitas - rašytojo darbas, literatūrinė veikla.

Meninį projektą-dedikaciją sukūrė dailininkė Rasa Rimidytė. Idėjos realizavimą finansavo LASS respublikinis fondas.

Šis renginys yra Tarptautinio poezijos festivalio POEZIJOS PAVASARIS 2013 programos dalis. Tad jį rėmė Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. LASS visus, galinčius ir norinčius, kviečia gegužės 20 d. aplankyti renginį, o negalinčius to padaryti - pasivaikščioti po literatų gatvę ir pagerbti poeto atminimą jiems patogiu metu.

Pasitikdama 90-ąjį rašytojo gimtadienį, Lietuvos aklųjų biblioteka rudeniop ketina pakviesti į virtualią rašytojo gyvenimui ir veiklai skirtą parodą.