Filmas su audiopasakojimu

2012 m. sausio 19 d. 16 val. Lietuvos aklųjų bibliotekoje (Skroblų g. 10, Vilniuje), konferencijų salėje, vyks vaidybinio filmo "Anarchija Žirmūnuose" peržiūra su audiopasakojimu.

Audiopasakojimas (originalus pavadinimas Audio Description) - specialiai akliesiems ir silpnaregiams pritaikyta paslauga, padedanti "dalyvauti" filmo peržiūroje. Pasakojimo principas - nupasakoti vyksmą ekrane, praleidžiant dialogus, t.y. dialogus taria filmo aktoriai.

Filmas bus demonstruojamas ir kituose miestuose gyvenantiems akliesiems bei silpnaregiams. Kviečiame apsilankyti.

Filmą sukūrė nepriklausoma Lietuvos kino gamybos prodiuserinė kompanija "Tremora" kartu su Vengrijos kino kompanija "Katapult Film". Scenarijaus autorius ir režisierius Saulius Drunga. Tarptautiniame Kanų festivalyje filmo scenarijus buvo apdovanotas MEDIA New Talent prizu. Filmas taip pat yra ketvirtosios lietuviško kino apdovanojimų ceremonijos "Sidabrinė gervė 2011" nominantas. "Anarchija Žirmūnuose" jau rodyta Lenkijoje, Latvijoje, Makedonijoje, Ispanijoje, Danijoje, JAV ir kitur.

Trumpas filmo aprašymas. Jauna ir naivi provincialė Vilė atvyksta į didmiestį siekti aukštojo mokslo. Beieškodama nebrangaus nuomojamo buto, mergina susiduria su anarchistine simbolika išmargintu skelbimu, kuris atveda pas jo autorę - berniukiškai atrodančią vienmetę Sandrą. Abipusė merginų simpatija ir Vilė tampa Sandros nuomininke. Nedrąsiai dideliame mieste besijaučianti Vilė nuo pat pirmųjų dienų gauna puikų gidą - visuomet energingą ir optimistiškai nusiteikusią Sandrą. Lengvai ir nerūpestingai žongliruodama "anarchijos" sąvoka, miesto mergina naujai draugei stengiasi įrodyti ir parodyti, jog tikrai yra būdų įveikti vienatvę ir abejingumu atvykėlį gąsdinantį didmiesčio pasaulį.

Anarchistinės Sandros filosofijos vedama Vilė palengva kratosi savo provincialaus drovumo ir baimių, susipažįsta su didmiesčio pankų bendruomenės nariu, naujai pažvelgia į netradicinius savo draugės Sandros sugebėjimus, bylojančius apie kriminalinę praeitį...

"Anarchija Žirmūnuose" - tai ironiška drama, besirutuliojanti Lietuvos sostinės daugiabučių fone.