Francisko Gojos paroda - nevien regintiesiems

Lietuvos dailės muziejus kviečia akluosius ir silpnaregius į Vilniaus paveikslų galeriją, kurioje eksponuojamas ispanų dailininko Fransisko Gojos (1746-1828) grafikos ciklas "Los Caprichos" ("Kapričai").

Parodoje žiūrovams pristatomi 78 šio ciklo lakštai, atspausti 1806-1807 metais Madride. "Los Caprichos" yra laikomi vienu iš paslaptingiausių, daugiausiai neįmintų mįslių palikusių pasaulio dailės šedevrų. F. Gojos meninė vizija paveikė ne vieną XIX a. dailininką.

Norėdami, kad ši paroda būtų dar įdomesnė, jos organizatoriai sukūrė edukacinę programą, kurios metu bus ne tik prisiminta genialaus ispanų dailininko kūryba, bet dalyviai bus kviečiami, remiantis dailininko metodais, kurti socialinės kritikos darbų pavyzdžius, kuriuose būtų analizuojama šių dienų problematika. Programos dalyviai taip pat galės susipažinti su tomis techninėmis priemonėmis (įvairūs rėžtukai, braižikliai, popierius ir pan.) kokiomis kūrė F. Goja ir jo amžininkai. Taigi prie F. Gojoss kūrybinės "Virtuvės" galės prisiliesti ir visiškai nematantys žmonės.

Grupės, norinčios aplankyti parodą ir dalyvauti edukacinėje programoje, turi iš anksto užsiregistruoti. tel. 8-5 2121477.